Tak sme sa dočkali! Prvé Vianoce vo svojom :)

Autor: Anna Nemcová | 12.12.2013 o 13:26 | (upravené 15.5.2015 o 12:20) Karma článku: 7,30 | Prečítané:  189x

Zatiaľ to tu síce nevyzerá moc útulne, okolo sú len holé biele steny a zvuk sa rozlieha ako niekde v podzemí, ale ten úžasný pocit, že sme v našom vlastnom dome, ten neprekoná nič.

Makali sme celé leto, skladali za pomoci manželových šikovných kamarátov tehlu k tehle a dnes budeme prvýkrát spať v domček , ktorý sme si sami vymysleli a postavili. Bola to teda naháňačka, pretože najviac pozornosti a energie momentálne vyžaduje naše dvojročné slniečko Alenka, ale všetko sme zvládli a som veľmi rada, že už máme stavanie za sebou. Teraz nás čakajú tie príjemnejšie činnosti, budeme zariaďovať a skrášľovať naše hniezdo vo vnútri aj vonku. Okolo domu je pekný pozemok, o ktorý ľudská ruka už dlhšiu dobu nestarala, my ale máme toľko nápadov, že nám na nich snáď ani nebude stačiť miesto .

Ešte do Vianoc by sme radi stihli zútulniť aspoň spálňu a obývačku. Ja už sa nemôžem dočkať, až budeme na Štedrý deň sedieť u zapáleného krbu a bude to úplne iná vianočná pohod , ako v prenajatom bytíčku na bratislavskom sídlisku, kde sme posledné štyri roky bývali. V čase pred pôrodom som ešte toľko nevnímala všetky tie zvuky, ozývajúce sa za noci múrmi vežiaka z čias budovania socializmu, navyše sme sem tam tiež mali nejakú tú návštevu, takže sme úplne ticho neboli. Ale od tej doby, čo je malá na svete, som pochopiteľne citlivejšie a čím viac náš domček rástol, tým viac ma to tu štvalo. Hluk na dennom poriadku. Myslím, že rovnako ako celý socializmus, ani experiment s panelovými králikárňama sa vtedy súdruhom vôbec nepodaril. Ďakujem, nechcem, v tomto prostredí svoje deti teda vychovávať nehodlám!

Nemáme žiadnu prepychovú vilu, dole je obývačka, kuchyňa ,jedáleň, kúpeľňa, záchod a dve spálne, hore v menšom podkroví sú dve izby a ešte jedna kúpeľňa so záchodom. Z bytu sme si pravda nábytku moc nepriviezli , ale spať máme na čo , nejaké staršie kúsky sme dostali od príbuzných a postupne sa vybavíme podľa svojho . Zatiaľ sa nechávame inšpirovať, jediné, čo vieme je, že nábytok chceme mať prírodný, drevený, pretože aj keď pochádzame z Bratislavy, máme obaja odmala vďaka rodičom k prírode veľmi blízko. Preto sme si taky nechali vnútri domu odhalené trámy a medzi obývačkou a jedálňou stojí podporný stĺp z kmeňa, ktorý sme len zbavili kôry a ošetrili ochranným náterom. Vymyslela som si to takto ja a musím priznať, že som nadšená z toho, ako kus stromu dokáže spríjemniť atmosféru v priestor , ktorý je navyše ešte skoro prázdny.

Tento rok strávime svoje prvé Vianoce ako ozajstná rodina, vo svojom a po svojom. Teším sa, až nám tu bude voňať purpura, až budú Alici žiariť očká pred vianočným osvetlením, a na to, ako nám tu nielen o sviatkoch bude všetkým dobre :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?